Skip to content
Al 20 jaar dé online drogist van Nederland!

Nurofen 4% Kind aardbei suspensie (100ml)

Productomschrijving

Nurofen voor Kinderen Aardbei suspensie, suspensie 200 mg/5ml

Geneesmiddel RVG 104637 UAD

Claims 
Ibuprofen behoort tot een groep pijnstillers met ontstekingsremmende en koortswerende
werking (niet-steroïdale ontstekingsremmende medicijnen (NSAID’s)). Deze medicijnen veranderen
de wijze waarop het lichaam reageert op pijn, ontsteking en een hoge lichaamstemperatuur

Waarvoor wordt dit middel gebruikt 
Dit medicijn is bestemd voor een kortstondige symptomatische behandeling van:
- koorts
- lichte tot matige pijn

Voor gebruik bij kinderen van 20 kg lichaamsgewicht (6 jaar) tot 40 kg lichaamsgewicht (12
jaar)

Niet gebruiken bij 
- Uw kind is allergisch voor ibuprofen of andere vergelijkbare pijnstillers (NSAID’s) of voor een van de stoffen in dit medicijn. 
- Uw kind heeft ooit kortademigheid, astma, een loopneus, zwelling van het gezicht en/of handen of netelroos gehad na gebruik van acetylsalicylzuur of andere soortgelijke pijnstillers (NSAID’s).
- Uw kind heeft ooit een maagdarmbloeding of -perforatie gekregen als gevolg van eerder gebruik van NSAID’s.
- Uw kind heeft een terugkerende maag- of twaalfvingerige darmzweer (peptisch ulcus) of -bloeding of heeft dat gehad (twee of meer episoden van bewezen zweer of bloeding).
- Uw kind heeft erfelijke problemen met het verwerken van fructose/fruitsuikers 
- Uw kind heeft ernstig lever-of ernstig nierfalen.
- Uw kind heeft ernstig hartfalen.
- Uw kind heeft een hersenbloeding (cerebrovasculaire bloeding) of een andere actieve bloeding.
- Uw kind lijdt aan bloedstollingsstoornissen. Ibuprofen kan de bloedingstijd verlengen.
- Uw kind vertoont onopgehelderde stoornissen van de bloedaanmaak.
- Uw kind lijdt aan ernstige uitdroging (door braken, diarree of onvoldoende drinken).

Zwangere vrouwen dienen dit medicijn niet te gebruiken tijdens de laatste 3 maanden van de zwangerschap.

Samenstelling 
Werkzame stof:  1 ml suspensie voor oraal gebruik bevat 40 mg ibuprofen.
Hulpstoffen: citroenzuurmonohydraat, natriumcitraat, natriumchloride, natriumsaccharine, polysorbaat 80, domifenbromide, vloeibare maltitol, glycerol, xanthaangom, aardbeienaroma (bevat propyleenglycol) en gezuiverd water.

Dosering 
De geadviseerde dosis bij pijn en koorts:

Kind 6 - 9 jaar (20-29 kg): 5 ml (overeenkomend met 200 mg ibuprofen), 3 keer per 24 uur

Kind 10 - 12 jaar (30-40 kg): 7,5 ml (overeenkomend met 300 mg ibuprofen) (gebruik de maatlepel tweemaal: 5 ml + 2,5 ml), 3 keer per 24 uur

Aanwijzingen voor het gebruik 
1. Schud de fles goed
2. Gebruik het uiteinde van de maatlepel dat overeenstemt met de vereiste dosis
3. Giet het medicijn in de maatlepel
4. Steek de maatlepel in de mond van het kind en dien de dosis toe
5. Zet de dop na gebruik weer op de fles. Was de maatlepel af met warm water en laat
hem drogen. 

Lees voor gebruik de bijsluiter.

Let op! Bij dit product kan een dosering op gewicht van toepassing zijn, kijk dit na in de bijsluiter. Let op de maximale dagdosering

Verantwoordelijk voor het in de handel brengen:
Reckitt Benckiser Healthcare B.V.
Siriusdreef 14
2132 WT Hoofddorp

 

Overige informatie over dit product

Artikelnummer
845794
Merk
Nurofen
EAN-code
08710552286198
Inhoud
100ml
Ingrediënten
Stof: ibuprofen - Hoeveelheid: 200 mg/5 ml
Gebruik / dosering
goed schudden voor gebruik, gebruik bijgesloten maatlepel voor juiste dosering.
Houdbaarheid
24- Na opening 6 maanden houdbaar. Niet meer gebruiken na uiterste houdbaarheidsdatum. Te vinden op de verpakking achter EXP staan een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.
Allergeneninformatie
Niet gebruiken bij allergie voor n van de stoffen in dit medicijn. Niet geschikt voor kinderen jonger dan 6 jaar of lichter dan 20 kilogram. Als het kind overgevoelig is voor ibuprofen of vergelijkbare pijnstillers NSAIDs of het heeft na gebruik van acetylsalicylzuur aspirine of soortgelijke pijnstillers NSAIDs een astma aanval, kortademigheid, loopneus, zwelling gezicht en/of handen of netelroos gehad. Als het kind lijdt aan een maagdarmbloeding of -perforatie na eerder gebruik NSAIDs of last heeft van terugkerende maag- of twaalfvingerige darmzweer, hartfalen, lever- of nierfalen, hersenbloeding of andere actieve bloeding, bloedingsstoornissen of stoornis in de bloedaanmaak, ernstige uitdroging of erfelijke problemen bij het verwerken van fruitsuikers.
RVG registratienummer
104637
RVH registratienummer
104637
GPC
10000856
Aanbevolen dosering
5-7,5 ml afhankelijk leeftijd en gewicht
Maximale dosering
3x
Gebruiksadvies
goed schudden voor gebruik, gebruik bijgesloten maatlepel voor juiste dosering.
Bewaaradvies
6- Buiten bereik en zicht van kinderen houden in goed afgesloten oorspronkelijke buitenverpakking beneden de 25 C.
Advies voor weggooien
Spoel geneesmiddelen niet door gootsteen of WC en gooi niet in prullenbak.
Bijwerkingen en waarschuwingen
Voor gebruik met arts overleggen bij: hart- of vaatziekten, maag- of darmaandoeningen of verhoogd risico hierop, bij slechte nierfunctie, astma, zwangerschap, psoriasis, gebruik andere medicijnen of bij een leeftijd ouder dan 70 jaar. Dit middel bevat maltitol en natrium, overleg met arts bij intolerantie bepaalde suikers en/of natriumbeperkt dieet. Niet i.c.m. alcohol of bepaalde medicijnen. Uitsluitend kortdurend gebruik. Bij verergering klachten of na 3 dagen gebruik onvoldoende verbetering, raadpleeg arts.
Toedingingsvorm
suspensie
Gebruiksindicatie
5-7,5 ml afhankelijk leeftijd en gewicht
Gebruik tijdens zwangerschap
Mogelijk, zie bijsluiter
Gebruik tijdens borstvoeding
Mogelijk, zie bijsluiter
Gebruiksbeperking
Dit middel bevat maltitol en natrium, overleg met arts bij intolerantie bepaalde suikers en/of natriumbeperkt dieet. Niet i.c.m. alcohol of bepaalde medicijnen. Uitsluitend kortdurend gebruik. Bij verergering klachten of na 3 dagen gebruik onvoldoende verbetering, raadpleeg arts.
Huisarts bezoeken
Als er sprake is van langer dan twee weken pijnklachten of al langer dan een week griepverschijnselen die niet verbeteren.Bij drie dagen per week of vaker pijnstillers nodig hebben tegen hoofdpijn. Bij gebruik van een NSAID en last krijgt van de maag of donkerzwarte ontlasting.
Toepassen bij

Indicatie: Voor een kortstondige behandeling van de symptomen koorts en lichte tot matige pijn.

Werkzame stof
Stof: ibuprofen - Hoeveelheid: 200 mg/5 ml
Contra-indicaties
Niet gebruiken bij allergie voor n van de stoffen in dit medicijn. Niet geschikt voor kinderen jonger dan 6 jaar of lichter dan 20 kilogram. Als het kind overgevoelig is voor ibuprofen of vergelijkbare pijnstillers NSAIDs of het heeft na gebruik van acetylsalicylzuur aspirine of soortgelijke pijnstillers NSAIDs een astma aanval, kortademigheid, loopneus, zwelling gezicht en/of handen of netelroos gehad. Als het kind lijdt aan een maagdarmbloeding of -perforatie na eerder gebruik NSAIDs of last heeft van terugkerende maag- of twaalfvingerige darmzweer, hartfalen, lever- of nierfalen, hersenbloeding of andere actieve bloeding, bloedingsstoornissen of stoornis in de bloedaanmaak, ernstige uitdroging of erfelijke problemen bij het verwerken van fruitsuikers.

Doordat producten regelmatig vernieuwd worden, kan de geleverde verpakking afwijken van de verpakking op de afbeeldingen.

Stel een vraag over dit product

Specifieke vragen over de werking of inhoud van dit product? Stel uw vragen via drogist@droginet.nl. Voor alle overige vragen staat de klantenservice natuurlijk voor u klaar.

Bezorgkosten voor dit product

Nederland, besteding tot € 74,95 € 4,95
Nederland, besteding vanaf € 74,95 Gratis
België, besteding tot € 74,95 € 5,95
België, besteding vanaf € 74,95 Gratis
Duitsland € 5,95