Skip to content
Al 20 jaar dé online drogist van Nederland!

Healthypharm Loperamide 2mg diarreeremmer (20ca)

Productomschrijving

Diarreeremmer HTP Loperamide HCl 2 mg, capsules

Geneesmiddel  RVG 20642
 
Claims 
Diarreeremmer HTP Loperamide HCl bevat loperamidehydrochloride. Dat is een stof die te sterk voortstuwende bewegingen van de darm vermindert. Zo zorgt deze stof voor de werking van dit middel tegen diarree. Dit middel werkt alleen waar het nodig is, namelijk in de darm. Het stopt diarree meestal binnen enkele uren.

Waarvoor wordt dit middel gebruikt 
Diarreeremmer HTP Loperamide HCl capsules worden gebruikt tegen acute of chronische diarree bij
volwassenen en kinderen vanaf 8 jaar. Acute diarree begint plotseling en is meestal binnen een week
over. Chronische diarree is langdurig. Dit middel wordt gebruikt om de diarree zelf te bestrijden. Het
behandelt niet de oorzaak van de diarree. Als de oorzaak van de diarree bekend is, moet deze oorzaak
(ook) worden behandeld
 
Niet gebruiken bij 
- U bent allergisch voor een van de stoffen in dit geneesmiddel
- U mag dit middel nooit geven aan kinderen jonger dan 2 jaar.
- De capsules zijn niet geschikt voor kinderen jonger dan 8 jaar (zie onder ’Wanneer moet u extra
voorzichtig zijn met dit middel?’).
- Gebruik dit middel niet als u denkt dat de oorzaak van de diarree een vergiftiging, bijvoorbeeld
met een zwaar metaal (zoals kwik, lood of cadmium), zou kunnen zijn.
- U mag dit middel niet gebruiken als u een ‘megacolon’ heeft. Dat is een sterk verwijde dikke
darm; een ernstige situatie die kan voorkomen bij patiënten met de ziekte van Hirschsprung, de
ziekte van Crohn of colitis ulcerosa, te herkennen aan een zeer pijnlijke opgezette buik, koorts
en een versnelde hartslag.
- Gebruik dit middel niet als u eigenlijk een verstopping van de darmen heeft, waardoor er wat
waterige ontlasting ’doorlekt’. Dit komt voor bij bepaalde darmaandoeningen.
- Gebruik dit middel niet als u aanhoudende buikpijn heeft, als u hoge koorts heeft en/of als uw
ontlasting slijm en/of bloed bevat. Deze verschijnselen kunnen komen door een
voedselvergiftiging of door een infectie of ontsteking van de dikke darm.
- Gebruik dit middel niet als u een bacteriële ontsteking van de dikke en/of dunne darm
veroorzaakt door invasieve organismen, met inbegrip van Salmonella, Shigella en
Campylobacter, heeft.
- Gebruik dit middel niet als u een ernstige darmontsteking heeft (bijvoorbeeld colitis ulcerosa of
pseudomembraneuze colitis ten gevolge van het gebruik van bepaalde antibiotica).
- Gebruik dit middel niet in alle gevallen waarbij de normale darmbewegingen niet mogen
worden onderdrukt. De toediening moet onmiddellijk worden stopgezet bij verstopping of
buikzwelling.
 
Samenstelling
Werkzame stoffen:  Elke capsule bevat 2 mg loperamidehydrochloride.
Hulpstoffen:  LACTOSE monohydraat, maïszetmeel, talk, magnesiumstearaat, gelatine, titaandioxide (E 171), chinolinegeel (E104), indigotine (E132), ijzeroxide geel (E172) en ijzeroxide zwart (E172).

Dosering 
Dit middel is bedoeld voor volwassenen en kinderen ouder dan 8 jaar.

De aanbevolen dosering is:
Volwassenen met acute (plotselinge) diarree
Begin met 2 capsules (4 mg) ineens. Neem daarna na elke daaropvolgende losse ontlasting 1 capsule
(2 mg), zolang de diarree duurt. Neem nooit meer dan 8 capsules (16 mg) op één dag.
Volwassenen met chronische (langdurige) diarree
Begin met 2 capsules (4 mg) per dag. Deze dosis moet worden bijgesteld, totdat u 1 tot 2 maal per dag
vaste ontlasting heeft. Meestal wordt dit bereikt met 1 tot 6 capsules (2 tot 12 mg) per dag. Neem
nooit meer dan 8 capsules (16 mg) op één dag.

Gebruik bij kinderen
Kinderen ouder dan 8 jaar met acute diarree
Begin met 1 capsule (2 mg). Geef daarna na elke daaropvolgende losse ontlasting 1 capsule (2 mg),
zolang de diarree duurt. Het aantal capsules dat een kind op één dag in mag nemen, is afhankelijk van
het lichaamsgewicht van het kind, zie hiervoor onderstaande tabel. Geef een kind nooit meer dan 8
capsules (16 mg) op één dag.

Kinderen ouder dan 8 jaar met chronische diarree
Begin met 1 capsule (2 mg) per dag. Deze dosis moet worden bijgesteld, totdat het kind 1 tot 2 maal
per dag vaste ontlasting heeft. Meestal wordt dit bereikt met 1 tot 6 capsules (2 tot 12 mg) per dag. Het
aantal capsules dat een kind op één dag in mag nemen, is afhankelijk van het lichaamsgewicht van het
kind, zie hiervoor onderstaande tabel. Geef een kind nooit meer dan 8 capsules (16 mg) op één dag.

Wijze van gebruik 
Lees voor gebruik de bijsluiter. 

Let op de maximale dagdosering 

Verantwoordelijk voor het in de handel brengen 
Healthypharm B.V.
Van de Reijtstraat 31-E
4814 NE Breda
Nederland

Overige informatie over dit product

Artikelnummer
833066
Merk
Healthypharm
EAN-code
08714632070004
Inhoud
20ca
Ingrediënten
Stof: loperamidehydrochloride - Hoeveelheid: 2 mg
Gebruik / dosering
innemen met paar slokken vloeistof, niet kauwen
Houdbaarheid
Niet meer gebruiken na uiterste houdbaarheidsdatum. Te vinden op etiket achter EXP staan een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.
Allergeneninformatie
Niet gebruiken bij allergie voor n van de stoffen in dit medicijn. Kinderen jonger dan 2 jaar. Darmontstekingen, darmaandoeningen waarbij verstopping van de darmen moet worden vermeden en bepaalde vergiftigingen.
RVG registratienummer
20642=1514
RVH registratienummer
20642=1514
GPC
10000864
Aanbevolen dosering
1-2, afhankelijk leeftijd
Maximale dosering
3-8, afhankelijk gewicht
Gebruiksadvies
innemen met paar slokken vloeistof, niet kauwen
Bewaaradvies
Buiten bereik en zicht van kinderen houden in goed afgesloten oorspronkelijke buitenverpakking beneden de 30 C.
Advies voor weggooien
Spoel geneesmiddelen niet door gootsteen of WC en gooi niet in prullenbak.
Bijwerkingen en waarschuwingen
Dit middel niet langer dan 2 dagen achtereen gebruiken. Veel drinken om uitdroging te voorkomen. Niet gebruiken bij kinderen jonger dan 8 jaar, bij slechte leverfunctie, bij zwangerschap of borstvoeding. Gebruik stoppen als de ontlasting vaster wordt of langer dan 12 uur uitblijft. Intolerantie bepaalde suikers. Niet i.c.m. bepaalde andere geneesmiddelen. Kan vermoeidheid, duizeligheid of sufheid veroorzaken. Bij acute diarree, zonder verbetering, niet langer dan 2 dagen gebruiken. Niet langer dan 14 dagen gebruiken.
Toedingingsvorm
capsule
Gebruiksindicatie
1-2, afhankelijk leeftijd
Gebruik tijdens zwangerschap
Overleg arts
Gebruik tijdens borstvoeding
Nee
Gebruiksbeperking
Intolerantie bepaalde suikers. Niet i.c.m. bepaalde andere geneesmiddelen. Kan vermoeidheid, duizeligheid of sufheid veroorzaken. Bij acute diarree, zonder verbetering, niet langer dan 2 dagen gebruiken. Niet langer dan 14 dagen gebruiken.
Huisarts bezoeken
Als er ook sprake is van koorts, bloed bij ontlasting of aanhoudende buikpijn. Bij meer dan 6x per dag waterdunne diarree gedurende 3 dagen of 6x per dag waterdunne diarre bij kind jonger dan 2 of volwassene ouder dan 70 dan na 1 dag. Bij waterdunne diarree die vaak optreedt, met aanhoudend braken en erg weinig drinken, opvallende dorst. Bij gebruik medicijnen met kans op uitdroging of bijwerking diarree of verhogen kans op bijwerkingen bij diarree. Bij uitdrogingsverschijnselen zoals sufheid, verwardheid, gevoel flauw te vallen, weinig plassen, donkere urine.
Toepassen bij
Bij diarree
Werkzame stof
Stof: loperamidehydrochloride - Hoeveelheid: 2 mg
Contra-indicaties
Niet gebruiken bij allergie voor n van de stoffen in dit medicijn. Kinderen jonger dan 2 jaar. Darmontstekingen, darmaandoeningen waarbij verstopping van de darmen moet worden vermeden en bepaalde vergiftigingen.

Doordat producten regelmatig vernieuwd worden, kan de geleverde verpakking afwijken van de verpakking op de afbeeldingen.

Stel een vraag over dit product

Specifieke vragen over de werking of inhoud van dit product? Stel uw vragen via drogist@droginet.nl. Voor alle overige vragen staat de klantenservice natuurlijk voor u klaar.

Bezorgkosten voor dit product

Nederland, besteding tot € 74,95 € 4,95
Nederland, besteding vanaf € 74,95 Gratis
België, besteding tot € 74,95 € 5,95
België, besteding vanaf € 74,95 Gratis
Duitsland € 5,95