Skip to content
Al 20 jaar dé online drogist van Nederland!

Aspirine 100mg (20tb)

Productomschrijving

Aspirine® 100, tabletten 100 mg

Geneesmiddel RVG 01414 UAD

Claims
Aspirine 100 werkt pijnstillend, koortsverlagend en ontstekingsremmend.

Waarvoor wordt dit middel gebruikt
Aspirine 100 kan worden gebruikt bij:
- koorts en pijn bij griep en verkoudheid
- koorts en pijn na vaccinatie
- hoofdpijn
- kiespijn
- zenuwpijn
- spit
- spierpijn
- reumatische pijn

Niet gebruiken bij
- wanneer u allergisch (overgevoelig) bent voor acetylsalicylzuur of andere
salicylzuurverbindingen of voor één van de andere bestanddelen van dit product
- wanneer u astma hebt gehad, veroorzaakt door toediening van salicylaten of stoffen
met een vergelijkbare werking, met name pijnstillende, koortsverlagende en 
ontstekingsremmende geneesmiddelen, NSAID’s genaamd 
- wanneer u in de laatste 3 maanden van uw zwangerschap bent
- wanneer u last heeft van een maag- en/of darmzweer
- wanneer u ernstige nierfunctiestoornissen heeft
- wanneer u ernstige leverfunctiestoornissen heeft
- wanneer u ernstige hartfunctiestoornissen heeft
- wanneer u meer dan 15 mg methotrexaat per week gebruikt (een geneesmiddel bij
kanker, ernstige psoriasis en reumatoïde artritis)
- wanneer u een verhoogde bloedingsneiging hebt

Samenstelling:
Werkzame stoffen: 100 mg acetylsalicylzuur per tablet
Hulpstoffen: cellulosepoeder en maïszetmeel

Dosering
kinderen van 3-6 jaar: 1-2 tabletten per keer, maximaal 7-8 tabletten (= 700-800 mg)
per 24 uur, verdeeld over 4-6 giften

kinderen van 7-9 jaar: 2 tabletten per keer, maximaal 10-12 tabletten (= 1000-1200 mg)
per 24 uur, verdeeld over 4-6 giften.

kinderen van 10-11 jaar: 3 tabletten per keer, maximaal 15 tabletten (= 1500 mg) per 24
uur, verdeeld over 4-6 giften.

De tijd tussen twee innames moet bij kinderen minstens 4 uur bedragen. De lagere
toedieningsfrequentie is bedoeld voor kinderen in de ondergrens van de desbetreffende
leeftijdscategorie. Bij kinderen tot 4 jaar wordt toediening gedurende meer dan 2 dagen
ontraden.

Voor kinderen van 12 jaar en ouder wordt verwezen naar Aspirine, tabletten van 500 mg.
Wanneer de klachten (koorts en pijn) weer opkomen is herhaalde toediening toegestaan,
maar de maximale dosering (kinderen 3-6 jaar: 700-800 mg per dag; kinderen 7-9 jaar:
1000-1200 mg en kinderen 10-11 jaar: 1500 per dag) mag niet worden overschreden.

Wijze van gebruik
De tabletten in een ruime hoeveelheid water uiteen laten vallen; goed omroeren en opdrinken. Bij kleine kinderen de tabletten fijngemaakt met vloeistof toedienen; eventueel water laten nadrinken. Indien een snel effect gewenst is, verdient toediening op de nuchtere maag, of tenminste een half uur voor de maaltijd de voorkeur. 
Wanneer maagklachten optreden, dienen de tabletten tijdens of vlak na de maaltijd te worden ingenomen

Let op de maximale dagdosering

Verantwoordelijk voor het in de handel brengen
Bayer B.V.
Energieweg 1
3641 RT Mijdrecht

 

 

Overige informatie over dit product

Artikelnummer
641179
Merk
Aspirine
EAN-code
08713091001055
EAN-code
87291995
Inhoud
20tb
Ingrediënten
Stof: acetylsalicylzuur - Hoeveelheid: 100 mg
Gebruik / dosering
4 uur tussenpozen aanhouden
Houdbaarheid
Niet meer gebruiken na uiterste houdbaarheidsdatum. Te vinden op etiket achter EXP staan een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.
Allergeneninformatie
Overgevoelig voor salicylzuurverbindingen of astma na gebruik andere NSAIDs. Lever-, nier- en hartfunctiestoornissen; een bloedziekte of actieve bloeding. Gebruik methotrexaat en bloedstollingsremmende middelen. Laatste 3 mnd zwangerschap.
KOAG/KAG Toelatingsnummer
80-0610-0654
RVG registratienummer
01414
RVH registratienummer
01414
GPC
10000856
Aanbevolen dosering
1-3, afhankelijk leeftijd.
Maximale dosering
7-15
Gebruiksadvies
4 uur tussenpozen aanhouden
Bewaaradvies
Buiten bereik en zicht van kinderen houden in goed afgesloten oorspronkelijke buitenverpakking beneden de 25 C.
Advies voor weggooien
Spoel geneesmiddelen niet door gootsteen of WC en gooi niet in prullenbak.
Bijwerkingen en waarschuwingen
Niet gebruiken bij kinderen met waterpokken of griep. Voor gebruik met arts overleggen bij: hart- of vaatziekten, maag- of darmaandoeningen of verhoogd risico hierop, bij slechte nierfunctie, astma, zwangerschap, psoriasis, gebruik andere medicijnen of een leeftijd ouder dan 70 jaar. Griep, waterpokken en niet i.c.m. andere medicijnen/ alcohol. Tot 4 jaar max 2 dagen gebruiken. Niet langer dan 14 dagen gebruiken.
Toedingingsvorm
tablet
Gebruiksindicatie
1-3, afhankelijk leeftijd.
Gebruik tijdens zwangerschap
Overleg arts, gebruik eerste 6 maanden
Gebruik tijdens borstvoeding
Nee
Gebruiksbeperking
Griep, waterpokken en niet i.c.m. andere medicijnen/ alcohol. Tot 4 jaar max 2 dagen gebruiken. Niet langer dan 14 dagen gebruiken.
Huisarts bezoeken
Als er sprake is van langer dan twee weken pijnklachten of al langer dan een week griepverschijnselen die niet verbeteren.Bij drie dagen per week of vaker pijnstillers nodig hebben tegen hoofdpijn. Bij gebruik van een NSAID en last krijgt van de maag of donkerzwarte ontlasting.
Toepassen bij
Ontstekingsremmend, koortsverlagend en pijnstillend.
Werkzame stof
Stof: acetylsalicylzuur - Hoeveelheid: 100 mg
Contra-indicaties
Overgevoelig voor salicylzuurverbindingen of astma na gebruik andere NSAIDs. Lever-, nier- en hartfunctiestoornissen; een bloedziekte of actieve bloeding. Gebruik methotrexaat en bloedstollingsremmende middelen. Laatste 3 mnd zwangerschap.

Doordat producten regelmatig vernieuwd worden, kan de geleverde verpakking afwijken van de verpakking op de afbeeldingen.

Stel een vraag over dit product

Specifieke vragen over de werking of inhoud van dit product? Stel uw vragen via drogist@droginet.nl. Voor alle overige vragen staat de klantenservice natuurlijk voor u klaar.

Bezorgkosten voor dit product

Nederland, besteding tot € 74,95 € 4,95
Nederland, besteding vanaf € 74,95 Gratis
België, besteding tot € 74,95 € 5,95
België, besteding vanaf € 74,95 Gratis
Duitsland € 5,95